توزیع ۳۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های عمرانی در هرمزگان مهمترین مصوبه نشست شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان بود.

به گزارش پایگاه خبری آداک، استاندار هرمزگان در این نشست که بصورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران برگزار شد، گفت: برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی بااهمیت ۳۵۳ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به شهرستان‌ها اختصاص یافت.

فریدون همتی افزود: این میزان اعتبار از هزار و ۶ میلیارد تومان کل تملک دارایی امسال هرمزگان است که تاکنون به استان اختصاص یافته است.
وی گفت: ۲۹۸ میلیارد تومان اعتبارات توازن ملی هم که مورد نیاز استان است به تهران اعلام شده است و منتظر ابلاغ آن به هرمزگان هستیم تا در نشست‌های بعدی شورای برنامه ریزی استان توزیع کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: اعتبارات امسال فقط برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام که پیشرفت‌های زیادی دارند، هزینه می‌شود.
فریدون همتی گفت: طرح‌های عمرانی جدید بدلیل شرایط خاص بودجه‌ای تنها در صورت دارا بودن اهمیت و طرح در کمیته تخصصی استانداری اجرا می‌شوند.
وی از بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس به عنوان بزرگترین طرح بهداشتی درمانی در هرمزگان نام برد و ابراز امیدواری کرد این بیمارستان تا پایان سال ساخته شود.

استاندار هرمزگان گفت: برنامه ریزی شده است تا بیمارستان شریعتی بندرعباس تا آخر خرداد و بیمارستان نیروی دریایی ارتش تا پایان سال ساخته شود.

فریدون همتی افزود: تکمیل بیمارستان‌های میناب و کودکان بندرعباس در دست اقدام است و با اختصاص اعتبار کار آن‌ها نیز انجام می‌شود.
استاندار هرمزگان گفت: سرمایه گذاری، تولید و اقتصاد سه عنصر مهم در مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن است و از صادرات به دلیل اهمیت و ارزآوری حمایت ویژه‌ای می‌شود.

فریدون همتی افزود: همه دستگاه‌ها باید در کنار صادرکنندگان باشند و با هر دستگاهی که در این زمینه کوتاهی کند برخورد می‌شود.

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان بر ضرورت فعال شدن بنادر غیرفعال استان، ایجاد شهرک جدید مسکونی و گردشگری بین بنادر چارک و آفتاب، تکمیل راه‌های روستایی در بشاگرد، میناب و رودان و ساخت خانه‌های بهداشت نیز تاکید شد.