حجت صادقی ، مدرس دانشگاه گفت : خبرنگاران در جامعه احساس مسئولیت اجتماعی دارند و با این انگیزه در کاهش بحران های نقش بسزایی دارند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک از بندرعباس، حجت صادقی مدرس دانشگاه و فعال فرهنگی و اجتماعی در یادداشتی عنوان کرد: روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبها است. برای پاسداشت مقام شامخ انسان های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند.

خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی ، آگاهی بخشی و مطالبه گری هستند که حتی جانشان را برای روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به «نون و القلم ما یسطرون»در طبق اخلاص گذاشته اند.

بی شک وظیفه یک خبرنگار تنها نوشتن نیست، خبرنگاران باید احساس مسئولیت اجتماعی که دارند بحران های جامعه را برای کاهش حداقلی و رفع منعکس کرده و در این زمینه تحلیل های جامع و درستی داشته باشند.

خبرنگاران به عنوان بازوی اطلاع رسانی جامعه نقش مهم و انکار نشدنی در عصر اطلاعا ت برعهده دارد در دنیای کنونی با توجه به فناوری های ارتباطی پیشرفته و سهولت دسترسی به اخبار،همچنان بهترین راه کسب خبر موثق از راه خبرنگاران متعهد امکان پذیر است.

هفدهم مرداد ماه یاد آور ایثارگری ها و رشادت های خبرنگاران شهیدی چون شهید محمود صارمی می باشد این روز را به همه خبرنگاران ایران اسلامی علی الخصوص پیام آوران و سفیران عرصه قلم استان عزیز م هرمزگان تبریک عرض نموده و برای همه سربلندی درانجام وظایف خطیرشان را آرزومندم.

و در پایان عنوان کرد: سلام و درود خدا بر تمامی وقایع نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می دارند.
سلام و درو خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلام خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با قدرت های سلطه گر جهانی قرار دادند.

انتهای پیام