امروز رسالت سفید پوشان کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی برای معالجه بیماران مبتلا به کرونا مصداق جهاد در راه خدا است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک، حجت صادقی مدرس دانشگاه و فعال فرهنگی و اجتماعی در یادداشتی عنوان کرد : کرونا همه چیز را در دنیا تحت تاثیر قرار داده و به تمام اقشار آسیب هایی وارد کرده اما تردیدی نیست که در جهان، فشار و آسیبی که بر کادر درمانی و خانواده های آنان وارد کرد. بیشتر از سایر قشر ها است.

پرستاران و پزشکانی که برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها فعالیت می کنند از خانواده های خود دور هستند و مجالی برای دیدار نیست چون در محیطی آلوده این خطر را به جان خریده اند که به مداوای بیماران بپردازند .

همه ما باید قدردان زحمات این عزیزان باشیم ؛ مدافعان سلامت مانند دوران دفاع مقدس در خط مقدم جبهه اند همه ما باید به یاری آنان بشتابیم.

دبیر هیات قایقرانی جزیره هرمز ادامه داد : بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس اجتناب یا محدود کردن تماس با افرادی است که علائم این ویروس را دارا می باشند.

رعایت بهداشتی فردی و اجتماعی در جامعه محیط های سرپوشیده و حتی باز می توانید زنجیره انتشار این ویروس را قطع کند.

تا از انتشار باکتری ها و ویروس ها یکی دیگر از راه های جلوگیری از این ویروس ، ماندن در خانه است .

در راستای شعار حمایت همگانی از مدافعان سلامت بهترین حمایت و کمک مردم به مدافعان سلامت،این است که خود مراقبتی ،رعایت توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه و رعایت ضوابط فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیریم.

این روزها کادر درمانی در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته اند.

سفیدپوشانی که این روزها در مقابل تمام کمبودها و کاستی ها صبر پیشه کرده آمد و براساس وظیفه انسانی خود تنها به نجات جان مردم فکر می کنند.

امروز حضور در بیمارستان ها و درمانگاهها و معالجه و رسیدگی به مریض هایی که به این ویروس مبتلا هستند یقینا جهاد در راه خداست.

انتهای پیام م