سرپرست  شورای  هماهنگی  تبلیغات  اسلامی  استان  هرمزگان  گفت : غدیر  قلب  دین  و  اتمام  نعمت  الهی  بر  مردم  است  وغدیر هم  نعمت و تمام نعمت و غدیر دین  و کمال دین است .

حجت الاسلام والمسلمین محمد ایمانی فرد سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی آداک اظهار کرد : غدیر،روز تکمیل دین اسلام،همان روز یاس و ناامیدی کفار به شمار می رود.

وی عید غدیر را تنها  یک رخداد تاریخی صرف و  یا یک گذرگاه جغرافیایی نیست،بلکه یک سرفصل اعتقادی است که درون مایه همه طاعت ها از آن منشا می گیرد،رسالت همه پیامبران در آن مفهوم می یابد ،و همه رشدها و تعالی ها از آن سرچشمه می گیرد.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد : واقعه غدیر خم را باید سرنوشت سازترین اتفاق تاریخ بدانیم ،روز بزرگ که در آن دین به کمال رسید و پروردگار ،راه بشریت را برای طی طریق در مسیر رستگاری،معلوم کرد.

ایمانی فرد بیان کرد : خطبه رسول خدا (ص)در غدیر خم ،خطبه ای طولانی و پر محتوا بود و.توجه در بند بند آن ،نشان می دهد که آن حضرت ،می کوشید با بیان مبارکش،ابهام یاتردیدی برای مخاطبان باقی نماند.

روز غدیر،روز تکمیل دین اسلام ،همان روز یاس و.نا امیدی کفار است. 

وی با بیان اینکه  روز غدیر، روز تکمیل دین اسلام ،همان روز یاس و.نا امیدی کفار به شمار می رود، افزود : با توجه به معنای تکامل و اتمام ،که دین بدون ولایت علی (ع)دینی ناقص است ،و مجموعه معارف الهی کارایی لازم را نخواهد داشت .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد : یعنی توحید ،ناقص درک می شود،گوهر وحی به طور کامل به دست نمی آید، و سایر معارف الهیه کم رنگ و کدر استنباط می گردد.

ایمانی فرد : نامگذاری این دهه با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری است که بین عید قربان روز امامت حضرت ابراهیم و عید غدیر روز امامت امیر المومنین (ع) است نامگذاری به نام دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است .
وی افزود: غدیر نعمت است و تمام نعمت و غدیر دین است و کمال دین.