ریئس ستاد دهه امامت و ولایت در هرمزگان از اجتماع ده هزار نفری غدیریون در مسجد جامع شهر بندرعباس با حضور اقشار مختلف مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک ، حجت الاسلام « احمد عامری سیاهویی »در نشست خبری دهه امامت و ولایت با اصحاب رسانه ،اظهار داشت : امروزه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر فتنه های مختلف و پیچیده دشمن فعالیت های مخرب آن و هزینه های سرسام آور سبب استیصال و درماندگی دشمن شده است .

وی ،با تشریح برنامه های شاخص در استان هرمزگان ،از اجتماع ۱۰ هزار نفری غدیریون خبرداد و گفت : محل تجمع مسجد جامع بندر عباس می باشد که با حضور اقشار مختلف مردم و پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان و همکاری شهرداری های مناطق نیزبرگزار می گردد .همچنین در شهرک توحید نیز جوانان پرشور علاقه‌مند به ولایت در حال پخت ۶هزار پرس محله‌ی چاهستانی‌ها،مسجد مالک اشتر و در محله‌های مختلف بندرعباس غذا‌ها پخت می‌شوند و در مسجد جامع بندرعباس توزیع می‌شود ،تعداد غذای توزیعی در کل استان نزدیک به ۲۰۰هزار پرس است.

ریئس ستاد دهه امامت و ولایت در هرمزگان با ادامه تشریح برنامه در عصر روز غدیر، گفت : در شامگاه روز غدیر با همت خیرین ده هزار پرس غذا از مومنین پذیرایی به عمل می آید و فرهنگ اطعام در این روز جای خود را باز کرده است .

حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی اظهار داشت : ۳۰نفر از طلاب حوزه‌ی علمیه استان در این روز ملبس خواهند شد که این مراسم با حضور آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حجت الاسلام و المسلمین عابدینی کارشناس برنامه تلویزیونی سمت خدا برگزار می‌شود.
وی در ادامه از اعزام۲۵۰ مبلغ با همکاری سازمان تبلیغات به اقصی نقاط هرمزگان، اشاره کرد و افزود :ویژه برنامه نقاشی و بازی با اسباب بازی کودکان با تبیین غدیر به زبانی کودکانه در ساحل بندرعباس برگزار می گردد .

ریئس ستاد دهه امامت و ولایت در هرمزگان ،به وجود برنامه های مشابه در شهرستان ها اشاره کرد و گفت : حرکت کاروان ۶۰ هزار نفری غدیر از میدان ولایت تا مسجد امام(ره) میناب، بازسازی واقعه غدیر در بخش جغین رودان، بخش سندرک میناب، روستای حسنلنگی بالا در بندرعباس، روستای بناب بخش رویدر بندرخمیر، بستک، مسجد امام صادق(ع) بندرلنگه، تجلیل از سادات در روستای گورزانگ، اجتماع بزرگ مردمی در روستای کردر ،بخش دیگری از برنامه هاست.

حجت الاسلام احمد عامری سیاهویی ،با برشمردن دیگر برنامه ها در شهرستان ها ،بیان داشت : اعزام ۱۴ تیم پزشکی برای ارائه خدمات رایگان درمانی به محلات و روستاهای مختلف شهرستان میناب، پیگیری برای برگزاری جشن ازدواج آسان هزار و ۵۰۰ زوج جوان به نیت از هزار و ۵۰۰ شهید استان و جشن ازدواج آسان ۶۵ زوج در روستای سراح بخش احمدی شهرستان حاجی آباد برگزار می شود .
وی افزود: ارائه خدمات پزشکی تخصص قلب، عمومی و دندانپزشکی از ساعت هشت صبح روز غدیر تا شامگاه در درمانگاه حضرت زهرا(س) شهرک پیامبر اعظم(ص) بندرعباس یکی دیگر از برنامه های شاخص است.