معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس گفت: همبستگی و همراهی بین دستگاه‌های اجرایی برای دست‌یابی به«شهر دوست‌دار کودک» ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک از بندرعباس،  اصغر حسینی‌پور در این ارتباط با اشاره به برگزاری کنفرانس تخصصی حقوق کودک اظهار کرد: شورای راهبردی شهر دوستدار کودک به ریاست معاون شهرسازی و معماری شهرداری بندرعباس متشکل از دستگاه‌های مرتبط با شهر دوستدار کودک از جمله اداره‌کل آموزش و پرورش، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه این شورا با تشکیل جلسات هماهنگی متعدد برنامه مدونی را در چهار بخش مدنظر قرار داده است، افزود: تشکیل دبیرخانه، بررسی وضع موجود شهر و اقدامات انجام شده و مشکلات موجود کودکان، تصمیم‌گیری اقدامات کوتاه مدت هریک از دستگاه‌ها در سال ۹۸ و اقدامات بلندمدت و تعیین بودجه برای آن‌ها در سال ۹۹ و همچنین ارائه گزارش اقدامات بلندمدت انجام شده در سال ۹۹ خروجی حاصل از این جلسات است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بندرعباس که مرتبط با امور فرهنگی و کودکان هستند، تا کنون اقدامات مناسبی را در راستای اهداف شهر دوستدار کودک انجام داده‌اند.
حسینی‌پور با اشاره به برخی از این اقدامات خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری با احداث دو زمین ورزشی و پارک کودک در کوی ملت، افتتاح زمین ورزشی سورو، و برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله هفته فرهنگ در فرهنگسرای دوراهی ایسینی و فرهنگسراهای سطح شهر بندرعباس و برگزاری المپیاد ورزش‌های ساحلی، اقداماتی را در این خصوص انجام داده است.
وی گفت: همچنین سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس نیز با ایمن‌سازی محدوده نزدیک مدارس بر بلوارهای اصلی شهر، شناسنامه‌دار کردن سرویس ایاب و ذهاب کودکان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان در این خصوص اقدام کرده است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز اقداماتی مانند برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه زلزله، ایمنی، اطفا حریق، مدیریت بحران و غیره در مدارس برگزار کرده است.
وی گفت: با تلاش این سازمان، بندرعباس به عنوان یکی از چند شهر دنیا و نخستین شهر کشور بازی مقابله با بحران را ثبت کرده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: شهر بندرعباس درخواست شهر پایلوت دوستدار کودک را به وزارت کشور ارائه کرده که جهت تحقق این مهم، همکاری سایر دستگاه‌های اداری مرتبط از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتهای پیام/م