کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز (چهارشنبه 19 تیرماه) با تأثیر جریانات شرقی شاهد ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در برخی نقاط استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک،مرضیه سی‌سی پور افزود: در ساعات صبح تا ظهر در سواحل دریای عمان  تا شرق تنگه هرمز افزایش باد جنوب شرقی خواهیم داشت که سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود با توجه به متلاطم بودن سواحل جاسک تا شرق تنگه هرمز شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان عنوان کرد: از ساعات ظهر از میزان سرعت این بادها کاسته خواهد شد اما همچنان طی صبح پنجشنبه شاهد افزایش بادهای جنوب شرقی در سواحل دریای عمان خواهیم بود.

سی‌سی پور خاطرنشان کرد: در مقایسه با روز گذشته از میزان شدت بادهای شمال غربی کاسته شده است اما توصیه می‌شود با توجه به متلاطم بودن دریا به‌ویژه در مناطق غربی جزیره لاوان شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی به این مناطق خودداری کنند.

وی بیان کرد: در ساعات بعدازظهر نیز با توجه به تأثیر جریانات شرقی و تزریق رطوبت در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت که سبب رگبار پراکنده باران رعدوبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد خواهد شد؛ احتمال تقویت این موج ناپایدار به‌صورت نقطه‌ای در ارتفاعات شمالی و شرقی استان و منطقه بشاگرد  دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان در پایان اظهار کرد: ازلحاظ دمایی ضمن ماندگاری هوای گرم در اکثر نقاط تغییرات قابل‌ملاحظه‌ای  پیش‌بینی نمی‌شود از روز جمعه به‌طور نسبی شاهد افزایش دما در استان خواهیم بود.