رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تأکید بر لزوم تقویت گشت‌های حفاظت از اراضی با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی در این حوزه ، از برخورد قضایی با هرگونه تغییر کاربری غیرقانونی اراضی کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک،علی صالحی در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به همراه جمعی از  مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی در استان با وی، با اشاره به حوزه گسترده فعالیت‌های جهاد کشاورزی و سابقه عملکرد جهادی کارکنان این سازمان اظهار داشت: مردم اعتماد خاصی به کارکنان و عملکرد جهاد کشاورزی دارند.

وی افزود: با عنایت به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال رونق تولید ، باید به درآمد کشاورزان توجه ویژه ای کرد چرا که چرخه تولید مواد غذایی کشور در گروی فعالیت این قشر شریف است.

 رییس کل دادگستری هرمزگان و رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان ادامه داد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، موضوع مهمی است و باید با برخورد قاطعانه جلوی اقدامات غیرقانونی فرصت‌طلبان گرفته شود.

صالحی بیان داشت: دستگاه قضایی در جهت حفظ عرصه‌های طبیعی و اراضی کشاورزی به عنوان سرمایه‌های نظام و تحویل آن به نسل‌های آینده به صورت شبانه‌روزی آماده همکاری با دستگاه‌های متولی است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم مقابله با دست‌اندازی سودجویان به اراضی کشاورزی، خواستار هم‌افزایی و تشریک مساعی در جهت تقویت توان گشت زنی همه دستگاه‌ها اعم از منابع طبیعی، امور اراضی و مسکن و شهرسازی شد و افزود: نظارت در زمان واگذاری و پس از آن لازم و مکمل یکدیگر هستند.

رییس دادگستری استان هرمزگان همچنین بر ضرورت نظارت مستمر بر بازار عرضه محصولات کشاورزی و دامی ، رفع مشکلات اشتغال در روستاها ، صیانت از امنیت غذایی جامعه و لزوم توجه ویژه به بهداشت عمومی در حوزه دامپزشکی تاکید کرد.

همچنین در این نشست، علی باقر زاده همایی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز به ارائه گزارشی از وضعیت مبارزه با آفت ملخ صحرایی، وضعیت کشت سبزی و صیفی در استان و واگذاری اراضی شرق استان جهت تولید میگوی پرورشی به مردم و بومیان منطقه پرداخت.

گفتنی است، در ادامه این دیدار که با حضور ابوالفتح ابوالهادی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس همراه بود، حجت السلام والمسلمین شرفی مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان  هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت امور فرهنگی این سازمان ارائه کرد.

 همچنین مدیر کل دامپزشکی و مدیر امور اراضی نیز گزارشی از حوزه فعالیت خود ارائه داد.

انتهای پیام/۸۸۰۳۷/