ساخت فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره » به کارگردانی بابک نبی زاده در پنج شنبه بازار میناب کلید می خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک، به گفته یوسف رنجبر پشتیبانی تولید این فیلم  ، ساخت این اثر هنری طی مراسمی با حضور عوامل فنی و تولید و همچنین مسئولین ، فرهیخته گان و هنرمندان استانی و شهرستانی در پنج شنبه بازار میناب کلید میخورد.

این فیلم سینمایی که جایزه ی فیلمنامه ی برتر جشنواره ی بین المللی کودک و نوجوان را از میان بیش از چهارصد فیلمنامه دریافت کرده. با انتخاب پنجاه و هشت بازیگر از شهرهای میناب،بندرعباس و جزیره ی قشم در روز پنجشنبه ۲۳ خردادماه در پنجشنبه بازار میناب شروع به فیلمبرداری خواهد کرد.

به گفته یوسف رنجبر (پشتیبانی تولید در هرمزگان ) از انجا که پنجشنبه بازار زیبا و جذاب میناب را می‌توان به عنوان یک مکان توریستی و تاریخی برشمرد که  هنوز پابرجاست و هر هفته پذیرای بسیاری از کسبه و خریداران از هرمزگان و حتی شهر‌ها و استان‌های مجاور بوده و فرصت طلایی برای بازدید و آشنایی گردشگران از جای جای کشور با آداب و رسوم و فرهنگ مردم این دیار فراهم می‌کند که در این فیلم از طرف کارگردان به شکل کاملا هنری و با عناصر زیباشناسانه پرداخته خواهد شد

خلاصه داستان اقیانوس پشت پنجره:در جزیره ای دورافتاده و بسیار زیبا و مردمانی که زندگی سختی دارند، برهان نوجوان باهوش روستایی، برای معرفی سرزمین و خانواده اش تصمیم جالبی می گیرد. او گروهی را جمع می کند، به نقاط دیدنی جزیره می رود و برای توریستهای خارجی موسیقی و نمایش اجرا می کند. زندگی رونق می گیرد و توریستهای بیشتری به جزیره می آیند. اما یک مشکل بزرگ در راه است…

یوسف رنجبر در خصوص زمان تولید این فیلم می گوید: چهار ماه فیلمبرداری و دو ماه تدوین برای این اثر زمان در نظر گرفته شده  و هنوز  میزان سرمایه ای صرف شده برای ساخت این فیلم به طور دقیق اعلام نشده است.

سید جلال چاوشیان کارگردان فیلم اقیانوس پشت پنجره می گویداحساسم این است که تاکنون به جز چند نمونه ی مثال زدنی و البته کم تعداد، مثل ناخدا خورشید تقوایی، ساز دهنی و دونده ی امیر نادری، سرزمین جنوب، دریای خلیج فارس ایران و مردم دریادلی که در حوالی این آبی بیکران زیست می کنند تا کنون از پنجره ی سینمای ایران بازتاب درخوری نداشته است. مواجه ی من با طرح داستانی فیلمنامه ی «اقیانوس پشت پنجره» با نام قبلی (آبی بیکران) و شخصیت دلسوخته و مستعد آقای نبی زاده به عنوان کارگردان عاشق مردم جنوب برآنم داشت تا به یاری خداوند اینبار به جنوب و مردم خونگرم و مهربانش بپردازم.

 

وی می گوید:ما پس از حدود یکسال بازنویسی فیلمنامه براساس تحقیقات میدانی و رفت و آمد به شهرهای میناب و قشم و بندرعباس با افرادی مواجه شدیم که پر از استعداد، خلاقیت و ظرفیتهای پنهان شده بودند. بستر برای پرداخت و تولید آثار فرهنگی در جنوب بسیار است ولی به دلایلی مبهم، این ظرفیت هم در بعد جغرافیای طبیعی و هم در ابعاد فرهنگی و منابع مستعد انسانی مغفول و مهجور مانده است .
کارگردان این فیلم می گوید:امیدواریم و سعی داریم تا با ساخت اثری بسیار زیبا، جاذبه ها و استعدادهای گوناگون جنوب را با محوریت شهرهای استان هرمزگان و بویژه شهرهای میناب و جزیره ی قشم را برای مخاطبین داخلی و مخاطبین آنسوی مرزهای ایران به نمایش بگذاریم.

استان هرمزگان علیرغم فرهنگ و هنر اصیل و دیرینه اش متاسفانه از وجود مسولین و مردان سیاستزده اش در عذاب است. اما هنوز هستند مردانی بزرگ،اهل فرهنگ و هنردوست و اهل فرهنگ و معرفت. ما دلمان به حمایت و پشتیبانی این مردان بزرگ گرم است.

عوامل این پروژه به قرار زیر هستند:
نویسنده و کارگردان: بابک نبی زاده.
تهیه کننده: سید جلال چاوشیان. مجری طرح و مدیریت تولید: مهدی مددکار.
پشتیبانی تولید هرمزگان: یوسف رنجبر.
پشتیبان تولید :محمد حبیبی
مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز.
طراح صحنه و لباس: مجید علی اسلام.
صدابردار: جعفر علیان.
هماهنگی و مشاور امور فرهنگی: رضا مهرانی.
بازیگران: جعفر قاسمی، حدیثه کرمی، یوسف رنجبر، حسن ذاکری، مهران مطفری، غلام رنجبر،محمد علی قوی دل، امید زینالزاده، بهرام کمیجانی، احمد شنبه نیا.
بازیگران نوجوان: محمد آزادی، حسین قنبری، کیانا رنجبر ،مهسا مهرانی، حسین بهرامی، حسن ذکرجو، ابوالفضل دستفال، رضا خاکستری.