در آئینی با حضور استاندار هرمزگان، فرمانده مرزبانی ناجا و جمعی از مسؤولین استانی و شهرستانی، دو شهید مرزبان تشییع شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک،فریدون همتی صبح چهارشنبه در آئین تشییع پیکر شهدای مرزبان با تأکید بر لزوم تداوم راه شهدا اظهار داشت: تداوم راه شهدا در گرو این است که در مسیر شهدا حرکت کنیم.

وی افزود: شهدا با فداکاری و جانفشانی کاری کردند که نظام اسلامی حفظ شود و ما اگر می‌خواهیم راه شهدا تداوم یابد باید از خود گذشتگی داشته باشیم.

استاندار هرمزگان بیان کرد: باید همه در کنار هم از شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پاسداری کنیم.

همتی یادآور شد: حفظ راه شهدا در گرو وحدت، همدلی و اتحاد است و همه باید با وحدت و همدلی پشت سر رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم.

در ادامه این مراسم، قاسم رضایی نیز اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد از مرزهای شرقی، غربی، شمالی و جنوبی کشور با توجه شرایط خاص هرکدام از این مرزها، توسط مرزبانان مدیریت می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران حدود یک‌هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک با ۱۵ کشور خارجی دارد، اضافه کرد: در تمامی این مرزها و در کنار نیروهای سپاه در برخی از مرزهای کشورمان، مرزبانان با تاکتیک‌های گشت و کمین و با انجام مطلوب وظایف قانونی خدمت می‌کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا به تلاش مرزبانان برای کاهش تلفات جانی و مالی در درگیرهای مرزی جنوب کشور اشاره و بیان کرد: قاچاق و ترددهای غیرمجاز مرزی باعث درگیری در مرزها می‌شود و درگیرهای امسال در سه ماهه نخست نسبت سال گذشته افزایش داشته است.

گفتنی است، در این آئین، دو شهید مرزبان ناجا که روز گذشته توسط قاچاقچیان به شهادت رسیده بودند، تشییع شدند.