مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: نیاز به پاتوق های علمی در درون پارک ها ،گام مهمی در رونق تولید علم در استان خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک ،موسی دادی زاده در جلسه ۱۲۱ شورای شهر بندرعباس در ضمن تشکر از فعالیت های شهرداری در خصوص همکاری با آموزش و پرورش ،اظهار داشت : وجود تعدادی از فرهنگیان به عنوان اعضای شورای شهربندرعباس در هر دوره نشانی از وثوق و اعتماد مردم به این قشر است .

وی درادامه افزود : نکاتی پیرامون وضعیت فرهنگی شهر بندرعباس که حائز اهمیت است و انتظاراتی که آموزش و پرورش استان از شورای شهرمی خواهد بیان خواهد شد.

این مقام مسئول گفت : یکی از مطالبات آموزش و پرورش از شهرداری نامگذاری یک روز به عنوان روز بندرعباس است که به همت آموزش و پرورش استان سه سال است جشنواره ۲۷ درجه برگزار می گردد.

دادی زاده اضهار داشت :مبنای توسعه یافتگی هر استانی ، توسعه نیروی انسانی است و این مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر توجه ویژه به آموزش و پرورش و برای تحقق آن باید همه از جمله شورای شهر و سایر نهاد ها است .
وی در ادامه افزود : با بی توجهی به نقش آموزش و پرورش در توسعه یافتگی در هیچ شهر و استانی امکان پذیر نخواهد بود
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت : ساخت مدسه غیر انتفاعی متناسب با نیاز شهرداری در مصوبه شورای شهر قرا گیرد تا شهرداری در اداره امورات خود بصورت تخصصی و توانمند در استان نقش ایفا کند

موسی دادی زاده بیان کرد :ایجاد رشته های تخصصی و متناسب با وظیفه شهرداری نیاز استان است و این نیاز تا خدودی با ایجاد رشته های تخصصی ایجاد رشته ی تاسیسات آسانسور و خدمات ایمنی و آتش نشانی در آموزش و پرورش تحقق یافته است .

وی در ادامه ابراز داشت : تقاضای آموزش و پرورش برای دانش آموزان رتبه های برتر در کنکورو و روحیه رقابتی در بین دانش آموزان اهدای زمین به منظور تشویق آنها است . چنانچه در سال گذشته دو رتبه ی تک رقمی در کنکور داشتیم که بی سابقه بود اما به صورت مناسب تشویق نشدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: نیاز است شهرداری به فضای آموزشی مطلوب در محلات با تراکم بالا اهتمام ویژه بورزد وبا تغییر الگوی مسکن مردم در درون هر محله کتابخانه جهت مطالعه و کارهای علمی برای دانش آموزان ایجاد کند
دادی زاده افزود : ۱۳ انجمن علمی را تشکیل داده ایم و از شهرداری و شورای شهر انتظار داریم در درون پارک ها مکان برای این انجمن های علمی مهیا کند .تا پارک ها علاوه بر رویکرد تفریحی به جنبه علمی هم اختصاص یابد

و در پایان افزود :ایجاد بیلبورد های تبلیغاتی در درون مدرسه برای کسب درآمد با همکاری شورای شهر در بحث مجوز در این خصوص هستیم .