مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت : هم اکنون ۵۵ تا ۶۰ درصد سوخت کشور در استان هرمزگان تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آداک ، محمدعلی دادور در همایش بزرگداشت روز جهانی محیط زیست اظهار داشت : در راستای انجام به وظیفه این پالایشگاه در حوزه محیط زیست اقداماتی صورت گرفته است؛ از قبیل حدود ۷۰ هکتار فضای سبز در خود شرکت و در حوزه مسؤولیت‌های اجتماعی در حال ساخت بیمارستان ۲۷۰ تختخوابی در مجموعه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس هستیم.

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم برای کم اثر کردن آثار زیست محیطی سوخت پاک کشور را تامین کنیم در همین راستا ما در پالایشگاه نفت خلیج فارس بنزینی با نیم ppm گوگرد تولید می‌کنیم و استانداردمان از یورو ۵ هم بالاتر است .

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت :بخش دیگری از فعالیت های این پالایشگاه خرید دستگاه جهت پایش هوای خروجی دودکش ها می باشد که این اتفاق با عقد قرارداد با دانشگاه هرمزگان در حال انجام است .

دادور بیان کرد :بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در استان هرمزگان است که در حال حاضر حدود ۴۰۰هزار بشکه میعانات گازی از این پالایشگاه پالایش می شود و که ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی از عسلویه خوراک اولیه آن است .

وی در ادامه افزود : این پالایشگاه بالغ بر ۴۳ میلیون لیتر بنزین، ۱۴ میلیون لیتر نفت و گاز و ۱۵۰۰ تن گاز مایع تولید می‌کند و در کشور ایران، شرکتی نیست که در این حد و اندازه تولید داشته باشد وجود ندارد .

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت : از روزی که این پالایشگاه در این استان راه‌اندازی شده است پویایی خود را حفظ کرده است: از آنجایی که همه پالایشگاه‌های هرمزگان تحت مدیریت شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی هستند، باید یکی از الزمات hsc را رعایت کنند

دادور تاکید کرد : میزان استانداردهای فراورده‌های تولیدی در استان هرمزگان موجب افتخار همگان است و این پالایشگاه علاوه بر تولید بنزین ،خوراک پتروشیمی‌ها ی دیگر استان ها از جمله پتروشیمی تبریز، اراک و اخیرا اصفهان و ماهشهر خوراکشان را نیز تامین می‌کند.

و ی در پایان افزود : فعالیت های که در این پالایشگاه نفت ستاره صورت می گیرد در راستای هدف اصلی ما که همان خدمت به استان و مردم است .